Sony Xperia e4g vs Kazam Tornado 348

Chcesz dobrać telefon do oferty na abonament?
Szukasz niedrogiego smartfona o przyzwoitych parametrach? Zobacz porównanie Sony Xperia e4g vs Kazam Tornado 348 - pomożemy Ci podjąc właściwą decyzję!

WAŻNE - o wyborze telefonu decyduje wiele czynników, które warto brać pod uwagę, najważniejsze jest jednak uświadomienie sobie własnych potrzeb i oczekiwań w stosunku do nowego urządzenia. Wtedy droga do zakupu będzie znacznie prostsza!Ekran

Oba wybrane do porównania telefony są stosunkowo młode na rynku. Kazam wprowadzony został do sprzedaży pod koniec 2014 roku, natomiast Sony w lutym 2015. Ekrany w tych smartfonach cechuje podobna wielkość: w Tornado mamy 4,8"  Amoled w jakości 720x1280 pikseli, a w Xperii 4,7" IPS w jakości 540x960 pikseli. Odrobinę więcej treści wyświetlimy na ekranie Kazam, jednak oba modele charakteryzuje dobra czytelność i przyzwoite kąty widzenia.


Procesor

Telefon Kazam napędza chipset MediaTek6592 z procesorem 8-rdzeniowym o taktowaniu 1,7GHz, natomiast we wnętrzu Sony znajdziemy nowszy chipset, ale z mniejszą ilością rdzeni procesora. Obsługa 64 bitów sprawia, że jest on bardziej wydajny (4x1,5GHz). Również procesor graficzny w Sony pozwala na osiągnięcie lepszego wyniku w benchmarkach. Pamięć Ram w obu urządzeniach wynosi 1GB, co jest wystarczające do płynnej i poprawnej pracy systemu w obu przypadkach Androida 4.4 KitKat.Idź na zakupy »

Łączność

Za łączność w obu smartfonach odpowiadają moduły: WiFi (w Sony dwuzakresowe, pozwala łączyć się routerami na częstotliwości 5GHz), Bluetooth w wersji 4.0 Kazam oraz 4.1 Sony, a także GPS. Warto dodać, że Xperia e4g obsługuje też szybką sieć komórkową LTE (Internet w 4G) oraz połączenia zbliżeniowe NFC (np. do płatności telefonem). W obu urządzeniach znajdziemy Radio FM.


Aparat

Zdjęcia tym smartfonami wykonamy dzięki aparatom głównym:

  • w przypadku Kazam rozdzielczość głównej kamery to 8MP, a tej do selfie 5MP, 
  • w Sony jest nieco gorzej bowiem główny ma do dyspozycji jedynie 5MP a przedni tylko 2MP (720p). 
Także pod względem jakości wykonywanych fotografii Tornado 348 będzie lepszym wyborem, choć ilość ogranicza pamięć wewnętrzna flash do jedynie 16GB. W przypadku Sony nie będzie problemu z włożeniem karty microSD, telefon taki slot posiada, więc pstrykać zdjęć czy nagrywać wideo możemy do woli.

      


16_04_kreacja_39.99 Image Banner 750 x 200


Bateria

Oba smartfony posiadają stosunkowo pojemne baterie, choć należy wziąć poprawkę na to iż jeśli z telefonu będziemy korzystać wyjątkowo intensywnie to codzienne, wieczorne spotkanie z ładowarką będzie nieuniknione. Bateria w przypadku Kazam ma pojemność 2050 mAh. a w Sony 2300 mAh. Jeśli telefon służy nam w głównej mierze do słuchania muzyki, to w obu przypadkach 50h czasu odtwarzania na w pełni naładowanym akumulatorze będzie normą.


Obudowa

Dla wielu osób z pewnością niepodważalną zaletą będzie bardzo smukła i elegancka obudowa Tornado. Poza przyjemną stylistyką, odrobinę nawiązującą do Galaxy S6 oraz iPhone 6 , telefon cechuje nieprzyzwoicie cienki profil, grubość urządzenia to jedyne 5,15 mm co stawia go w czołówce najcieńszych smartfonów na rynku! W tym przypadku Sony pozostaje daleko w tyle z grubością obudowy na poziomie 10,8 mm. Ale co kto lubi :)


Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+