Telefony reagujące na siłę dotyku

Ekran smartfona reagujący na siłę nacisku?
Jeśli Macbook 12" tak potrafi to czemu nie przenieść tego na poziom telefonu? :)

Już niebawem ujrzymy nawet dwa urządzenia reagujące na siłę z jaką dotykamy wyświetlacza. Jednym z nich ma być Apple iPhone 6S i jego ForceTouch, którego prezentacja będzie miała miejsce 9 września 2015 roku, a drugim, telefon Huawei z, jak to określiła sama firma, Incredible Touch z prezentacją podczas IFA2015 w Berlinie.

Potwierdzeniem obecności FT w iPhonie ma być odnaleziony w becie iOS9 fragment kodu odpowiedzialnego za działanie nowej funkcji, z kolei Huawei pochwaliło się swoją funkcją za pośrednictwem portalu Weibo (chińskiego odpowiednika Facebooka).

Od strony technicznej trudno jeszcze cokolwiek powiedzieć na temat sposobu działania tych dwóch funkcji.

To co jest pewne, to:
  • silniejsze bądź mocniejsze tąpniecia w ekran mogą uruchamiać różne funkcje telefonu
  • mocniejszy nacisk, utrzymywany przez chwilę może uruchamiać podręczne menu
Możliwości jakie oferuje wykrywanie przez urządzenie siły nacisku palcem na ekran jest wiele więcej (np. szybsze bądź wolniejsze przewijanie filmu), wszystko będzie jednak zależało od sposobu wykorzystania funkcji przez telefony. Nasuwa się też zasadnicze pytanie czy deweloperzy będą mogli korzystać z możliwości jak daje rozróżnianie siły nacisku. Póki co czekamy z niecierpliwością na oficjalne prezentacje możliwości nowych telefonów.Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+