Pamięć 6GB Ram w smartfonach i tabletach

W przypadku obecnych aktualnie na rynku mobilnych urządzeń elektronicznych, największa dotąd spotykana ilość Ramu, dostępna jest w smartfonach lub tabletach z Androidem.
Wynosi 4GB, jednak nadal jest rzadkością.

Już niebawem, dokładnie z nadejściem nowego roku, będziemy mogli cieszyć się urządzeniami z 6 GB Ramu na pokładzie. Wszystko za sprawą Samsunga, który zapowiedział uruchomienie produkcji dla kości 12Gb typu LPDDR4 dla sprzętów mobilnych.
12Gb nie odpowiada rzecz jasna 12GB, bowiem w smartfonach z modułów 12Gb składa się pamięci określonej pojemności, z takich kości można utworzyć 3GB pamięci, a nawet 6GB! Wykonane będą w technologi 20 nm, co w praktyce przełoży się zarówno na oszczędność 20% energii, jak i 30% wzrost szybkości. Wszystko to przy zachowaniu niewielkich wymiarów. Nie wiadomo jednak czy producenci urządzeń będą już w stanie wykorzystać taką pojemność. Być może oficjalne wejście na rynek nowych pamięci zbiegnie się z premierą nowego Samsunga Galaxy S7, którego wnętrze, według plotek, ma skrywać chipset Snapdragon 820 i miejmy nadzieję, że już 6 GB moduły Ramu.

Idź na zakupy »

Źródło okładki: global.samsungtomorrow.com


2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+