Android Wear ze wsparciem dla iPhona i iPada

Od pewnego czasu można było usłyszeć plotki o możliwym wsparciu Android Wear dla urządzeń Apple.
Informacja została już potwierdzona przez samego samego Google.

Od teraz smartwatche pracujące pod kontrolą Androida, będzie można parować np. z iPhonami. Z pewnością decyzja firmy z Mountain View przełoży się na bezpośrednie konkurowania zegarków zielonego robota z zegarkami Apple Watch. Wsparcie już jest, a cena urządzeń z Androidem jest dużo bardziej atrakcyjna niż zegarka Apple. Jak się można domyślać, wielu użytkowników iPhonów czekało na ten ruch ze strony wyszukiwarkowego giganta.

Nowy software został już udostępniony. Do poprawnej współpracy zegarka wymagane jest posiadanie zgodnej wersji iOS oznaczonej numerkiem co najmniej 8.2. Do poprawnego współdziałania telefonu oraz zegarka wymagane jest tylko sparowanie obu urządzeń. Należy się jednak przygotować, że nie wszystkie funkcję będą od razu udostępnione właścicielom smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Początkowo możliwe będzie:
  • sprawdzanie powiadomień
  • uzyskiwanie informacji o połączeniach i wiadomościach
  • powiadomienia z aplikacji
  • wsparcie fitness (realizacja dziennych celów, pomiar aktywności serca czy przebytych kroków
Pierwszym z urządzeń, które już teraz pozwala na komunikację z iOS, jest zegarek LG Watch Urbane. W jego ślady pójdą kolejne modele, nawet te od Asusa, Huawei czy Motoroli.

Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+