iPhone 6s czy 6s plus - który wybrać?

25 września to data rozpoczęcia sprzedaży nowych iPhonów 6S i 6S Plus, choć jeszcze nie w Polsce.

Wielu użytkowników już teraz zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie wybór modelu 6S czy 6S Plus. To czy warto zmienić swojego dotychczasowego iPhona na któryś z nowych modeli, nie podlega wątpliwości. Warto jednak jasno określić, który z nich lepiej zrealizuje nasze potrzeby.

Przeanalizujmy parametry, które mogą w istotny sposób wpłynąć na decyzję o zakupie. Różnic pomiędzy nowymi 6-kami jest mało, ale, że diabeł tkwi w szczegółach, weźmiemy je pod lupę:

Wielkość

Im większa przekątna ekranu, tym bardziej czytelny obraz mamy do dyspozycji, jednak rosnące gabaryty urządzenia mogą też przeszkadzać, zależy do jakiej wielkości telefonu przywykłeś i jak bardzo w ruchu jesteś w ciągu dnia. Model z 5,5" ekranem nie w każdej kieszeni spodni da radę się zmieścić, w przeciwieństwie do mniejszego 4,7" urządzenia. Apple dodatkowo zadbało w przypadku iPhona 6S Plus o jego większą wytrzymałość i odporność na zginanie. Obudowa w obu aparatach została wykonana z dużo mocniejszego aluminium, serii 7000. 6S Plus jest także cięższy od mniejszego brata o oprawie 50 g i jego waga wynosi aż 192 g. Nie inaczej jest w przypadku grubości, choć tu różnica jest niewielka, bo na poziomie 0,2 mm.

Rozdzielczość wyświetlacza 

W iPhone 6S Plus to pełne Full HD, zwykła S-ka dysponuje rozdzielczością 1366 x 750 pikseli, co jest i tak dobrym wynikiem porównując ją do iPhona 5S.

Kamery główne

Różni je jeden mały szczegół. Otóż większy iPhone 6S Plus wyposażony został w optyczną stabilizację obrazu, z której może korzystać nawet podczas kręcenia wideo, w przypadku czystego 6S stabilizacja obrazu realizowana jest na poziomie oprogramowania.

Bateria

W iPhonie 6 Plus zamontowano także większą baterię. Przełożyło się to, mimo iż większy model posiada większy ekran i potrzebuje więcej energii do podświetlenia, na dłuższy czas jego pracy. W przypadku połączeń głosowych w sieci 3G, pozwala na 24 h czasu rozmów (o 10 h więcej niż 6S), w przypadku odtwarzania wideo oraz muzyki odpowiednio 14 h i 80 h (gdzie iPhone 6S wytrzymuje odpowiednio 11 h i 50 h).
Korzystanie z internetu na większym modelu też jest wydłużone, w przypadku sieci 3G i 4G w 6S mamy do dyspozycji 10h, a w 6S Plus 12h. Surfowanie po LTE i WiFi pozwala z kolei w 6S Plus na 12h dostępu do internetu, tj. o 1h więcej niż w przypadku 6S.

Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+