Niebezpieczny jailbreak w iPhonie i iPadzie

Niemiła wiadomość czeka na właścicieli urządzeń z iOS z zainstalowanym Jailbreak.
Okazuje się, że konta iCloud ponad 220 tys. użytkowników z 18 różnych krajów zostały zhackowane! Przyczyniły się do tego programy malware infekujące osoby korzystające z repozytoriów Cydii. Za pośrednictwem MobileSubstrate przechwytywały one ruch w iTunes uzyskując tym samym nazwy użytkowników, hasła oraz GUIDy urządzeń. KeyRider wykradał certyfikaty powiadomień push oraz prywatne klucze, kradł także dane dotyczące płatności, dezaktywował i wyłączał możliwość zdalnego namierzenia iPhona albo iPada. Skradzione informacje były wysyłane na nieznany serwer.

Czy w związku z tym warto robić Jailbreak?

Nie ma to większego sensu. Za dostęp do funkcji iurządzeń na prawach administratora możemy w bardzo łatwy sposób otrzymać w gratisie oprogramowanie szpiegujące. Warto się też zastanowić czy bez tweaków czy dodatkowych ustawień jesteśmy w stanie normalnie operować iPhonem. W większości przypadków podstawowa funkcjonalność urządzeń ustalona przez producenta jest wystarczająca. IOS dodatkowo stale się rozwija i na bieżąco wprowadzane są nowe opcje. Kiedy system od Apple jeszcze raczkował można było się pokusić o łamanie systemu. Dziś to już tylko dla wielu osób hobby i zabawa aniżeli realna potrzeba.
Podsumowując, naszym zdaniem nie warto narażać się niepotrzebnie straty zarówno konta iCloud czy pieniędzy z karty podpiętej pod konto iTunes. Jest to nieoficjalne rozwiązanie, które każdy wykonuje na własną odpowiedzialność.


Idź na zakupy »

2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+