Xiaomi i własna sieć komórkowa

Xiaomi, choć dopiero od kilku lat funkcjonuje w świecie mobilnych technologii, to już teraz jest jednym z największych dostawców smartfonów w Chinach!

Firma zajmuje się produkcją wielu rodzajów urządzeń elektronicznych, w tym: tabletów, telefonów, zestawów TV i kamer sportowych. Ponadto rozwija się w dynamicznym tempie poszerzając dostęp do swoich akcesoriów i smartfonów w innych częściach świata. Kolejnym etapem ekspansji, jak poinformowała sama firma, jest plan własnej sieci komórkowej.

Początkowo, nowa działalność ograniczona będzie do terytorium Chin, gdzie Xiaomi będzie musiał się zmierzyć z takimi wielkimi operatorami jak China Mobile, China Unicon czy China Telecom. Wszyscy trzej posiadają ponad 1,3 miliarda aktywnie korzystających ze swoich usług użytkowników w kraju, gdzie całkowita populacja wynosi około 1,4 miliarda osób. Xiaomi jednak nie planuje tworzyć nowej infrastruktury, a prawdopodobnie stanie się MVNO (mobile virtual network operator), podpisując umowy z dotychczasowymi sieciami (bądź wybraną siecią). Polski odpowiednik to np. sieć Play ».
Nowa sieć pod nazwą Mi Mobile będzie oferowała dwie opcje. W pierwszej, za rozmowy głosowej użytkownicy zapłacą 0,02$/min/SMS/MB danych. Druga opcja przewiduje 9$ opłaty miesięcznej, a w tym 0,02$/min/SMS + wliczony w abonament pakiet 3GB danych.Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+