Facebook dla iOS drenuje baterię - niebawem FIX

Ostatnie aktualizacje aplikacji Facebooka dla iOS, które pokryły się ugrade'em systemu Apple do wersji 9, okazały się niezbyt dostosowane do nowego OS'a.

Jak pokazują ostatnie tygodnie wielu użytkowników skarży się na działanie aplikacji FB twierdząc, że program działa w tle nawet jeśli jest wyłączony w ustawieniach telefonu. Automatycznie przekłada się to na znaczne zużycie baterii iPhona. Facebook przyjął do wiadomości zażalenia użytkowników i przygląda się sprawie, a przy tym potwierdza, że zamierza wypuścić jak najszybciej fix'a na potrzeby zdiagnozowanego bug'a.

Nie obyło się jednak bez plotek o możliwych przyczynach takiego stanu rzeczy. Mówi się o związku ciągłej aktywności aplikacji Facebooka w tle z wyciszonym dźwiękiem dla automatycznie odtwarzanych treści wideo w portalu. Takie ustawienie dla wielu osób jest jedynym możliwym i być może właśnie konieczne musi być czuwanie w tle algorytmu odpowiedzialnego za bezdźwięczny auto-play.
Jedyną radą w tej sytuacji dla osób, które chcą korzystać nadal z Facebooka w swoim iPhonie, a ponadto cenią sobie oszczędność energii telefonu, jest przerzucenie się na wersję webową serwisu do czasu wypuszczenia odpowiedniej poprawki lub próba wyłączenia funkcji auto-play bezpośrednio w ustawieniach aplikacji.Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+