Google Nexus 5X oficjalnie [WIDEO]

Google Nexus 5X nareszcie ujrzał światło dzienne.
Nowe urządzenie to phablet o przekątnej ekranu 5,2" w jakości 1080p. Smartfon zasila bateria 2700 mAh, a napędza go chipset Snapdragon 808 64bit 2 x 1,8GHz. Ponadto znajdziemy w nim 12 MP aparat główny, czytnik linii papilarnych oraz port USB Typ-C.

Za 379 dolarów w przypadku wersji 16GB i 429 dolarów w wersji z 32GB pamięci flash, do rąk użytkowników trafi przyzwoite urządzenie. Sam design, ogólne wykonanie i użyte materiały, sprawiają wrażenie solidnych. Warto dodać, że za wykonaniem urządzenia stoi firma LG.

Wspomniany aparat w Nexusie, jest w stanie nagrywać obraz w jakości 4K przy 30 kl/s. W przypadku filmików slow-mo, rejestruje obraz z prędkością nawet 120 kl/s, jednak ze zmniejszoną rozdzielczością. Bardzo fajnym rozwiązaniem w przypadku tego smartfona jest możliwość szybkiego uruchomienia kamery podwójnym tapnięciem na przycisk power.
Smartfon został też wyposażony w Android Sensor HUB, który pozwala wykryć, czy telefon aktualnie leży na stole, w naszej kieszeni czy też dzieje się z nim coś innego. W konsekwencji pozwala to na efektywniejsze zarządzanie trybem niskiego zużycia energii w phablecie.

W przypadku nowego Nexusa zarówno sterowanie zasilaniem jak i odczyt linii papilarnych odbywa się na tylnej części obudowy, podobnie do rozwiązania zastosowanego w LG G2 ». W przypadku skanu linii papilarnych proces ten zajmuje ok 600 ms, co oznacza, że błyskawicznie następuje aktywacja urządzenia po wykryciu kompatybilnego odcisku palca.


Zastosowany w telefonie port USB-Typ C jest jednym z nowszych rozwiązań w świecie połączeń kablowych. Wtyczka w tym standardzie jest odwracalna, więc zawsze mamy pewność, że zostanie odpowiednio wpięta do telefonu. Port pozwala także na wykorzystanie możliwości szybkiego ładowania. Wszelkie informacje o tym czy aktualnie jest ono aktywne podaje zainstalowany w telefonie system Android M.


Specyfikacja telefonu obejmuje także:

  • łączność LTE
  • laserowy autofokus
  • 5MP kamerę do selfie
  • 2GB pamięci Ram
  • 3 mikrofony
  • NFC
  • Barometr


Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+