Google Now on Tap nowość w Androidzie 6.0 [WIDEO]

Najnowsza aktualizacja Androida do wersji Marshmallow od mniej więcej tygodnia dostępna jest dla wybranych urządzeń. Przy okazji Google stara się udostępniać flagowe funkcjonalności systemu.

Update do wersji M Androida wprowadza między innymi funkcję Now on Tap, pozwalającą na dostęp do informacji o tym, co aktualnie robi użytkownik (nieważne czy pisze sms, słucha muzyki czy czyta wiadomości) za pomocą pojedynczego tapnięcia. W początkowej fazie, funkcja będzie wprowadzona do modeli Nexus, które również jako pierwsze będą mogły pochwalić się "Pianką" na pokładzie.
Now on Tap jest jakby doładowaną wersją Google Now (funkcji, która zbiera, podpowiada i prezentuje dane o tym co robiliśmy w przeszłości). Poprzednio Google Now potrafiło wysyłać ostrzeżenia o korkach na drodze z pracy do domu albo zaoferować listę muzyczną z jednej z wybranych aplikacji muzycznych jak tylko użytkownik opuścił swoje biuro.

Now on Tap jest krokiem naprzód, prezentuje bowiem więcej powiązanych kontekstowo informacji. Wywołuje się ją przytrzymując dłużej przycisk home. Przykładowo będąc w aplikacji Google Hangouts i wspominając o filmie, na który się wybierasz, a później o umówionej kolacji, podwójne tapnięcie w przycisk home wyświetli informacje zarówno o seansie, jak i planowanej wizycie w restauracji (np. recenzje filmu i restauracji). Można z niego korzystać także czytając wiadomości lub słuchając muzyki.


Gigant z Mountain View dość mocno stawia na rozwój Now on Tap i wskazuje na jego główną rolę w nowym systemie. Z pewnością w najbliższym czasie będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej nowej funkcji, jak tylko system Marshmallow trafi na większą grupę urządzeń.

Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+