iPhone 7 z modemem LTE od Intela?

Obecne chipy Apple z serii A do iPhonów jak i iPadów projektowane są przez samego giganta z Cupertino.
Jest też pewna część elementów iurządzeń, które wykonywane są na zlecenie Apple'a. Takim komponentem jest np. moduł LTE, który wykonuje Qualcomm. Wg raportu VentureBeat sprawa ma się jednak zmienić i nowym dostawcą modemu 4G ma być Intel, który obecnie oddelegował 1000 pracowników do tworzenia części dla przyszłorocznego iPhona 7.

To już nie pierwszy raz, kiedy podobne informacje trafiają do sieci. Z początkiem roku mówiono o możliwym porzuceniu Qualcomm'a na rzecz chipsetu Intela pozwalającego osiągnąć prędkość 450 Mbps i wspierającego aż 29 zakresów częstotliwości. W związku z powyższym obecny raport wydaje się być realnym krokiem Apple na drodze do zmian. Ponadto raport VB wskazuje na możliwość wykorzystania modemów nawet od dwóch producentów, co w konsekwencji nie oznacza porzucenia Qualcomma w całości.
Tego typu działanie, mające na celu dywersyfikację dostaw komponentów, wśród konsumentów, pamiętających ostatnią aferę z chipsetami A9, gdzie część była produkowana przez Samsunga, a część przez TSMC, może powodować niesmak. W przypadku procesorów A9 urządzenia, które posiadały wersję od TSMC, pozwalały na dłuższy czas pracy na baterii, w związku z czym właściciele modelu iPhone 6S z procesorem Samsunga nie byli zadowoleni z takiej sytuacji, mimo iż Apple tłumaczył się różnicami w poborze energii w granicach akceptowanego błędu. Jak będzie z LTE? Czas pokaże.

Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+