Programowe 3D Touch na starszych iPhonach


3D Touch to najnowszy sposób interakcji z iPhonem wprowadzony wraz modelami Apple iPhone 6S oraz 6S Plus ».
Do jego działania wymagane są określone podzespoły dlatego też użytkownicy starszych iPhonów do momentu wymiany dotychczasowych urządzeń, podchodzą z dystansem do nowej funkcji. Choć wydaje się, że nie jest możliwe aby z niej korzystać w starszych modelach, to wszystko się zmienia z momentem poznania jailbrake'a iurządzeń:)

Za sprawą tweak'u Forcy, który naśladuje działanie prawdziwego 3D Touch można korzystać z bardzo zbliżonej opcji i w starszych iPhonach! Wymaga to jednak od użytkownika podjęcia decyzji o złamaniu systemu. Dlatego jeśli nie planujesz tego robić, to zapomnij o możliwości pobawienia się "prawie" 3D Touch'em. Jeśli jest inaczej, nie zwlekaj z wykonaniem jailbreak.
Aplikacja dostępna jest za pośrednictwem Cydii w repozytorium BigBossa i jest darmowa. Na poniższym wideo widać, w jaki sposób program naśladuje działanie 3D Touch, choć oczywiście bez specjalnego sensora montowanego w nowych S-kach rozróżnianie siły nacisku na ekran jest niemożliwie. Działanie Forcy opiera się na delikatnym przeciągnięciu po wybranych ikonach systemu w celu uruchomienia podręcznego menu. W zależności od rodzaju ikony (programu) do dyspozycji mamy różne opcje. Forcy nie działa oczywiście ze wszystkimi apkami i brakuje haptic feedback, co jest logiczne biorą pod uwagę specyfikację starszych modeli telefonów Apple.

Zobacz działanie Forcy na wideo:Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+