Tłumaczenie treści aplikacji w Androidzie Marshmallow

Przeszkody związane z nieznajomością języków obcych wydają się być z każdym dniem coraz mniejsze.
Wraz z aktualizacją Androida do najnowszej wersji Marshmallow mogą być ograniczone do minimum. Użytkownicy, których urządzenia kwalifikują się do upgrade'u dostaną możliwość tłumaczenia obcojęzycznej treści na swój rodzimy język bezpośrednio z aplikacji, w której aktualnie będą się znajdować.

Pierwsze co należy zrobić to pobrać specjalną aplikację od Google - Translate i zainstalować ją w swoim telefonie lub tablecie. Nie trzeba jej nawet uruchamiać. Wystarczy odpalić np. Trip Advisor bądź inny program i poruszając się wśród jego treści, podświetlić niezrozumiały fragment tekstu. W pojawiającym się menu kontekstowym pośród opcji Kopiuj i wklej wybrać Tłumacz. Tłumaczenie pojawi się na popupie zaraz nad uruchomioną aplikacją.

via GIPHY
Obecnie dostępnych jest aż 90 języków, a samej funkcji można używać już w takich programach jak WhatsApp czy LinkedIn. W samej aplikacji można dodatkowo odnaleźć możliwość tłumaczenia na żywo plakatów czy znaków drogowych za pośrednictwem wbudowanego aparatu tzw. Word Lens. Warto dodać, że już ponad 500 milionów ludzi każdego dnia tłumaczy ponad 100 miliardów słów za pośrednictwem Google. Jak widać, zapotrzebowanie jest :)Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+