Nowoczesne monitory pacjenta. Jakie mają funkcje?


Monitor funkcji życiowych pacjenta jest jednym z ważniejszych urządzeń umożliwiających diagnostykę i właściwą opiekę nad chorym. Dzięki urządzeniu można reagować na zmiany pojawiające się w stanie pacjenta i wdrażać niezbędne działania. Czym charakteryzują się nowoczesne monitory pacjenta? Jakie posiadają funkcje?
Monitory pacjenta umożliwiają nie tylko właściwą diagnostykę, ale także – w wielu przypadkach - pozwalają zapobiec niespodziewanym incydentom i niebezpiecznym dla zdrowia lub nawet życia pacjenta zdarzeniom. Ponadto, system monitorowania pacjenta ułatwia podejmowanie decyzji odnośnie terapii i umożliwia zwiększenie wydajności pracy lekarzy specjalistów. Jakie są rodzaje monitorów?
Przenośne monitory pacjenta

Przenośne monitory pacjenta to zazwyczaj intuicyjne w obsłudze urządzenia do monitorowania podstawowych parametrów życiowych pacjenta. Monitor funkcji życiowych SureSigns VSi marki Philips jest niedrogi i łatwy w użyciu, współpracuje także z infrastrukturą sieciową placówek medycznych.
Jednym z udogodnień, które oferuje jest duży przycisk włączania i wyłączania pomiaru NBP ułatwiający odczytywanie nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi. Główne parametry życiowe są w SureSigns VSi wyświetlane na jasnym, kolorowym ekranie w postaci dużych odczytów numerycznych. Aparat umożliwia także – dzięki portowi USB i portowi sieci LAN/szeregowemu - eksport uzyskanych danych.
Ponadto, urządzenie wyposażone jest w czytnik kodów kreskowych 2D, co umożliwia szybkie wprowadzanie danych identyfikacyjnych pacjenta, zaś ilość miejsca wystarcza do zapisania nawet 50 rekordów w pamięci jednego monitora.
Monitory przyłóżkowe

Inne możliwości – choć zazwyczaj występują również w formie przenośnej - dają monitory przyłóżkowe. Aparat tego typu zapewnia nie tylko monitorowanie stanu pacjenta przy jego łóżku, ale także gwarancję, jaką daje zasilanie rezerwowe. Monitor przyłóżkowy sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy uwagi wymaga wielu pacjentów.
Monitory przyłóżkowe marki Philips posiadają także szeroki ekran dotykowy, który zapewnia szybki dostęp do informacji. Z kolei łatwy w obsłudze interfejs zapewnia intuicyjną obsługę i skrócenie szkoleń z obsługi aparatu.
W monitorze istnieje także funkcja umożliwiająca przedstawienie podsumowania i wizualizację danych klinicznych, a także ich wzajemnych zależności. Dzięki temu, różnego typu informacje, często pochodzące z wielu źródeł, wyświetlane są na jednym obrazie. Przykładowe monitory pacjenta sprawdzisz na stronie: https://www.philips.pl/healthcare/solutions/patient-monitoring/patient-monitors

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+